Imię i Nazwisko
|
Dyscyplina
|
Igrzyska Olimpijskie
|
Miejsce
|
Edward Alkśnin
|
Judo
|
Moskwa – 1980
|
V – miejsce
|
Edward Adamczyk*
|
LA – Dziesięciobój
|
Londyn – 1948
|
|
Dariusz Adamus
|
LA – Rzut oszczepem
|
Moskwa – 1980
|
|
Zdzisław Antczak
|
Piłka Ręczna
|
Monachium – 1972 Montreal – 1976
|
|
Piotr Albiński
|
Pływanie
|
Barcelona – 1992
|
|
Benedykt Augustyniak
|
Wioślarstwo
|
Rzym – 1969
|
|
Robert Andrzejuk
|
Szermierka
|
Pekin – 2008
|
|
Jerzy Binkowski
|
Koszykówka
|
Moskwa – 1980
|
VII – miejsce
|
Robert Buda
|
Boks
|
Barcelona – 1992
|
|
Kazimierz Błasiński
|
Wioślarstwo
|
Melbourne – 1956
|
|
Ryszard Białowąs*
|
Koszykówka
|
Monachium – 1972
|
|
Dorota Bielska
|
Hokej na trawie
|
Moskwa – 1980
|
|
Wojciech Bartnik
|
Boks
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
|
Brązowy Medal
|
Józef Beker
|
Kolarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Jan Brzeźny
|
Kolarstwo
|
Montreal – 1976
|
|
Danuta Bułkowska-Milej
|
LA – Skok wzwyż
|
Moskwa – 1980
|
|
Teresa Bugajczyk
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1976
|
|
Wiesław Błach
|
Judo
|
Seul – 1988
Barcelona – 1992
|
VII-VIII – miejsce
|
Jacek Bodyk
|
Kolarstwo
|
Seul – 1988
|
|
Ewald Bastek
|
Pływanie
|
Rzym – 1960
|
|
Leszek Bebło
|
LA -
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
|
|
Jacek Bocian
|
LA – 400m.
|
Sydney – 2000
|
|
Michał Bieniek
|
LA – Skok wzwyż
|
Pekin – 2008
|
|
Bronisław Bebel
|
Siatkówka
|
Monachium – 1972
Montreal – 1976
|
Złoty Medal
|
Stanisław Chyliński
|
Zapasy
|
Moskwa – 1980
|
|
Olgierd Ciepły
|
LA – Rzut młotem
|
Rzym – 1960
|
|
Grzegorz Cybulski
|
LA – Skok w dal
|
Montreal – 1976
|
|
Jan Cych
|
LA – 3000m. z przeszkodami
|
Meksyk – 1968
|
|
Włodzimierz Chlebosz
|
Podnoszenie Ciężarów
|
Barcelona – 1982
|
|
Maciej Ciszewski
|
Szermierka
|
Barcelona – 1982
|
|
Mariusz Cendrowski
|
Boks
|
Sydney – 2000
|
|
Ludwik Denderys
|
Boks
|
Monachium – 1972
|
|
Włodzimierz Danek
|
Strzelectwo
|
Meksyk – 1968
|
|
Mieczysław Długoborski
|
LA – 1500m.
|
Helsinki – 1952
|
|
Tomasz Darski
|
Kajakarstwo
|
Barcelona – 1992
|
|
Janusz Darasz
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1964
|
|
Sylwia Ejdys
|
LA – 1500m.
|
Pekin – 2008
|
|
Kazimierz Frelkiewicz
|
Koszykówka
|
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
|
|
Zbigniew Filip
|
Biathlon
|
Albertville – 1992
|
|
Jan Faltyn
|
Kolarstwo
|
Montreal – 1976
|
|
Norbert Folfin
|
Bobsleje
|
Nagano – 1998
|
|
Józef Grzesiak
|
Boks
|
Tokio – 1964
|
Brązowy Medal
|
Szczepan Grajczyk
|
Wioślarstwo
|
Melbourne – 1956
Tokio – 1964
|
VI - miejsce
|
Marek Gorzelniak
|
Ciężary
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
|
VIII – miejsce
XIII – miejsce
|
Marek Galinski*
|
Zapasy
|
Moskwa – 1980
|
VIII – miejsce
|
Wiesław Gawlikowski
|
Strzelectwo
|
Meksyk – 1968
Monachium – 1972
Montreal – 1976
Moskwa – 1980
|
Brązowy Medal
|
Marek Gołab
|
Ciężary
|
Meksyk – 1968
|
Brązowy Medal
|
Stanisław Gościniak
|
Piłka siatkowa
|
Meksyk – 1968
Monachium – 1972
|
V – miejsce
|
Stanisław Grędziński
|
LA – 4x400m.
|
Meksyk – 1968
|
IV – miejsce
|
Grzegorz Gajdus
|
LA – Maraton
|
Atlanta – 1996
Ateny – 2004
|
|
Roman Golanowski
|
LA – Skok w dal
|
Barcelona – 1992
|
|
Leszek Górski
|
Pływanie
|
Moskwa – 1980
|
VII – miejsce
|
Zygmunt Gosiewski
|
Boks
|
Moskwa – 1980
|
|
Józef Grudzień
|
Boks
|
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
|
Złoty Medal
Srebrny Medal
|
Tomasz Gadka
|
Bobsleje
|
Nagano – 1998
Salt Lake City – 2002
|
|
Andrzej Głyda
|
Strzelectwo – sweet
|
Sydney – 2000
Ateny – 2004
|
XIV – XVIII – miejsce
|
Barbara Gorgoń-Fląd
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1964
|
|
Waldemar Glinka
|
LA – Maraton
|
Ateny – 2004
|
|
Marieta Gotfryd
|
Ciężary
|
Pekin – 2008
|
|
Marek Galiński
|
Kolarstwo
|
Pekin – 2008
|
|
Wacław Hamerliński*
|
Strzelectwo
|
Meksyk – 1968
|
XVI – miejsce
|
Henryk Jagodziński*
|
Wioślarstwo
|
Helsinki – 1952
Melbourne – 1956
|
|
Hanna Jarkiewicz-Widun
|
Wioślarstwo
|
Moskwa – 1980
|
|
Maciej Jarosz
|
Piłka siatkowa
|
Moskwa – 1980
|
|
Joanna Jakimiuk
|
|
|
|
Eugeniusz Janczak
|
Strzelectwo
|
Moskwa – 1980
|
|
Jan Jankiewicz
|
Kolarstwo
|
Montreal – 1976
|
|
Jacek Jaracz
|
|
|
|
Katarzyna Juszczak
|
Judo
|
Barcelona – 1992
|
|
Tomasz Jasiński*
|
Hokej na lodzie
|
Saint Mortiz – 1948
|
|
Mariusz Jędra
|
Ciężary
|
Sydney – 2000
|
IX – miejsce
|
Marcin Jędrusiński
|
LA – 4x100m/200m.
|
Sydney – 2000
Pekin – 2008
|
|
Stanisław Kozera
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Aleksandra Kaczyńska-Błoch
|
Wioślarstwo
|
Montreal – 1976
Moskwa – 1980
|
VII – miejsce
V – miejsce
|
Marian Kasprzyk
|
Boks
|
Rzym – 1960
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
|
Złoty Medal
|
Halina Kanasz-Wożny
|
Saneczkarstwo
|
Sapporo – 1972
Innsbruck – 1976
|
VI – VII miejsce
XIV – miejsce
|
Jan Stanisław Kasielski
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1976
|
XII – miejsce
|
Jerzy Klempel*
|
Piłka ręczna
|
Montreal – 1976
Moskwa – 1980
|
VI – miejsce
VII – miejsce
|
Janusz Kierzkowski*
|
Kolarstwo torowe
|
Meksyk – 1968
Monachium – 1972
Montreal – 1976
|
Brązowy Medal
V – miejsce
IV – miejsce
|
Aleksy Konieczny
|
Bobsleje
|
Cortina – 1956
|
|
Wiesław Kończak
|
Zapasy
|
Moskwa – 1980
|
|
Zygmunt Konieczny
|
Bobsleje
|
Cortina – 1956
|
|
Bogdan Kowalczyk
|
Piłka ręczna
|
Monachium – 1972
|
|
Waldemar Kozak
|
Koszykówka
|
Monachium – 1972
|
|
Adam Krajewski
|
Szermierka
|
Helsinki – 1952
|
|
Jacek Krawczyk
|
Pływanie
|
Meksyk – 1968
|
|
Andrzej Kupczyk
|
LA – 800m/1000m.
|
Monachium – 1972
Turyn – 2006 / Trener bobsleje
|
|
Bogdan Kazimierz Kurzawski
|
Strzelectwo
|
Tokio – 1964
|
|
Janusz Kasperczak*
|
Boks
|
Londyn – 1948
|
|
Dariusz Kozłowski
|
Biathlon
|
Albertville – 1992
|
|
Krzysztof Krawczyk
|
LA
|
|
|
Rafał Kubacki
|
Judo
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
|
|
Krzysztof Kucharczyk
|
Strzelectwo
|
Seul – 1988
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
Sydeny – 2000
|
IV – miejsce
IV – miejsce
VII – miejsce
|
Zygmunt Marian Kuszewski
|
Szermierka – szabla
|
Melbourne – 1956
Rzym – 1960
|
Srebrny Medal
Srebrny Medal
|
Andrzej Kozik
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1976
|
|
Dawid Kupczyk
|
Bobsleje / LA
|
Nagano – 1988
Salt Lake City – 2002
Turyn – 2006
|
|
Rafał Kozielewski
|
Judo
|
Sydney – 2000
|
Nie wystartował z powodu kontuzji
|
Marcin Kuszewski
|
LA – 110m. przez płotki
|
Sydney – 2000
|
|
Jan Kasielski
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck – 1976
|
|
Katarzyna Karasińska
|
Narciarstwo – Kombinacja alpejska
|
Turyn – 2006
|
|
Piotr Klimczak
|
LA – 4x400m.
|
Pekin – 2008
|
|
Daria Korczyńska
|
LA – 4x100m. i 100m.
|
Pekin – 2008
|
|
Ewelina Klocek
|
LA – 4x100m. i 100m.
|
Pekin – 2008
|
|
Agata Korc
|
Pływanie – 100m. dow.
|
Pekin – 2008
|
|
Szymon Kołecki
|
|
|
|
Julian Kwit
|
Zapasy
|
|
|
Grzegorz Kleszcz
|
Ciężary
|
Pekin – 2008
|
|
Marian Leszczyński
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Józef Lewicki
|
Pływanie
|
Helsinki – 1952
|
|
Andrzej Lis
|
Szermierka
|
Moskwa – 1980
|
|
Krystyna Leśkiewicz
|
Gimnastyka artystyczna
|
Atlanta – 1996
|
|
Ryszard Lubicki
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Lech Łasko
|
Piłka siatkowa
|
Moskwa – 1980
|
|
Mariusz Łatkowski
|
Bobsleje
|
Turyn – 2006
|
|
Mieczysław Łopatka
|
Koszykówka
|
Rzym – 1960
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
Monachium – 1972
|
VII – miejsce
VI – miejsce
VI – miejsce
|
Jan Łostowski
|
Ciężary
|
Montreal – 1976
|
|
Robert Maćkowiak
|
LA – 4x400m.
|
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
|
|
Bertold Mainka
|
Wioślarstwo
|
Melbourne – 1956
|
|
Beata Maksymow
|
Judo
|
Sydney – 2000
|
|
Piotr Małachowski
|
LA – Dysk
|
Pekin – 2008
|
|
Elżbieta Marciniec
|
Jeździectwo
|
Moskwa – 1980
|
|
Marcin Marciniszyn
|
LA – 4x400m.
|
Areny – 2004
|
|
Andrzej Marszałek
|
Wioślarstwo
|
Barcelona – 1992
|
|
Bogusław Mamiński
|
LA – 3000m.
|
Moskwa – 1980
|
|
Renata Mauer-Różańska
|
Strzelectwo
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
|
Złoty Medal
Złoty Medal
|
Artur Michalkiewicz
|
Zapasy
|
Sydney – 2000
Pekin – 2008
|
|
Tomasz Motyka
|
Szermierka
|
Pekin – 2008
|
|
Jacek Mickiewicz
|
Kolarstwo
|
Barcelona – 1992
|
|
Robert Mieszała
|
Saneczkarstwo
|
Nagano – 1998
|
|
Mieczysław Młynarski
|
Koszykówka
|
Moskwa – 1980
|
|
Liliana Morawiec
|
Łyżwiarstwo szybkie
|
Sarajewo – 1984
|
|
Marian Nietupski
|
Wioślarstwo
|
Melbourne – 1956
|
|
Kazimierz Naskręcki
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
VI – miejsce
|
Andrzej Nowaczyk
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Mieczysław Nowak
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
|
|
Magdalena Nykiel
|
Biathlon
|
Turyn – 2006
|
|
Weronika Nowakowska-Ziemniak
|
Biathlon
|
Vancouver – 2010
|
|
Artur Olech*
|
Boks
|
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
|
Srebrny Medal
Srebrny Medal
|
Zbigniew Paradowski
|
Wioślarstwo
|
Melbourne – 1956
|
|
Jerzy Pawłowski
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
|
|
Stanisław Pawłowsk
|
Zapasy
|
Atlanta – 1996
|
|
Kazimierz Paździor
|
Boks
|
Rzym – 1960
|
Złoty Medal
|
Marek Pisula
|
Judo
|
Atlanta – 1996
|
|
Marek Petrusewicz*
|
Pływanie
|
Helsinki – 1952
|
|
Zbigniew Piątek
|
Kolarstwo
|
Sydney – 2000
|
|
Andrzej Piekoszewski
|
Saneczkarstwo
|
Innsbruck - 1976
|
|
Marcin Płachetka
|
Bobsleje
|
Turyn – 2006
|
|
Paweł Piwko
|
Piłka ręczna
|
Pekin – 2008
|
|
Ryszard Podlas
|
LA – 400m.
|
Montreal – 1976
|
Srebrny Medal
|
Jacek Proć
|
Łucznictwo
|
Ateny – 2004
|
|
Ryszard Prostak
|
Koszykówka
|
Moskwa – 1980
|
|
Adrian Przechewka
|
Saneczkarstwo
|
Albertville – 1976
|
|
Stanisław Przybylski
|
LA – Pięciobój
|
Rzym – 1960
|
|
Piotr Przydział
|
Kolarstwo
|
Sydney – 2000
|
|
Grażyna Rabsztyn
|
LA – 100. przez płotki
|
Monachium – 1972
|
|
Paweł Rańda
|
Wioślarstwo – 4 b. sternika
|
Pekin – 2008
|
Srebrny Medal
|
Artur Rogowski
|
Strzelectwo
|
Monachium – 1972
|
|
Stanisław Romik
|
Strzelectwo
|
Monachium – 1972
|
|
Aleksander Rokosa*
|
Gimnastyka
|
Rzym – 1960
|
|
Wojciech Reszko
|
Judo
|
Moskwa – 1980
|
|
Roman Rożek
|
Boks
|
Monachium – 1972
|
|
Tadeusz Rut*
|
LA – Rzut młotem
|
Melbourne – 1956
|
|
Mieczysław Rutyna
|
LA – Chód
|
|
|
Mirosław Rzepkowski
|
Strzelectwo – skeet
|
Atlanta – 1996
|
Srebrny Medal
|
Andrzej Rżany
|
Boks
|
Sydney – 2000
Ateny – 2004
|
|
Piotr Rysiukiewicz
|
LA – 4x100m./400m.
|
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
Ateny – 2004
|
|
Edward Schwarzer
|
Wioślarstwo
|
Helsinki – 1952
|
|
Zbigniew Schwarzer*
|
Wioślarstwo
|
Helsinki – 1952
Melbourne – 1956
|
V – miejsce
IV – miejsce
|
Marian Siejkowski *
|
Wioślarstwo
|
Tokio – 1964
Monachium – 1972
|
VI – miejsce
VI – miejsce
|
Krzysztof Sieńko
|
Bobsleje
|
Nagano – 1998
Salt Lake City – 2002
|
|
Marek Śitnik
|
Zapasy
|
Sydney – 2000
Ateny – 2004
|
|
Małgorzata Sobańska
|
LA – Maraton
|
Ateny – 1996
|
|
Andrzej Sokołowski SOKOŁOWSKI ANDRZEJ
|
Piłka ręczna
|
Monachium – 1972
Montreal – 1976
|
|
Maria Śliwka*
|
Siatkówka
|
Tokio – 1964
|
Brązowy Medal
|
Artur Spotowicz
|
Jeździectwo
|
Atlanta – 1996
|
|
Grzegorz Strouhal
|
Strzelectwo
|
Monachium – 1972
|
|
Zbigniew Ślusarski
|
Wioślarstwo
|
Montreal – 1976
|
|
Anna Stera –Kustusz
|
Biathlon
|
Lillehammer – 1994
Nagano – 1998
Salt Lake City – 2002
|
|
Ewelina Staszulonek
|
Saneczkarstwo
|
Turyn – 2006
|
|
Mariusz Strzałka
|
Szermierka
|
Moskwa – 1980
|
|
Leszek Swornowski
|
Szermierka – szpada
|
Montreal – 1976
Moskwa – 1980
|
Srebrny Medal – drużyna
|
Dominik Sucheński
|
LA – 4x100m.
|
|
|
Marian Suski*
|
Szermierka – szabla
|
Los Angeles – 1932
Berlin – 1936
|
Brązowy Medal – drużyna
|
Jan Syrak !
|
Kolarstwo
|
Monachium – 1972
|
|
Leszek Szarejko
|
Saneczkarstwo – dwójki
|
Albertville – 1992
|
|
Marian Szeja
|
Piłka nożna
|
Monachium – 1972
|
Srebrny Medal
|
Andrzej Sztolf
|
Skoki narciarskie
|
Innsbruck – 1964
|
26. – miejsce
|
Ryszard Szurkowski
|
|
Monachium – 1972
Moskwa – 1980
|
Srebrny Medal – drużyna
Srebrny Medal – Drużyna
|
Antoni Tołkaczewski
|
Pływanie – 4x200m. dowol.
|
Helsinki – 1952
|
|
Ryszard Tomczyk
|
Boks
|
Monachium – 1972
|
|
Józef Tracz
|
Zapasy – styl klasyczny
|
Seul – 1988
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
|
Brązowy Medal
Srebrny Medal
Brązowy Medal
|
Mieczysław Tracz
|
Zapasy – styl klasyczny
|
Seul – 1988
|
|
Tadeusz Walasek
|
Boks
|
Melbourne – 1956
Rzym – 1960
Tokio – 1964
|
Srebrny Medal
Brązowy Medal
|
Krzysztof Wesołowski
|
LA – 3000m. z przeszkodami
|
Moskwa – 1980
|
|
Agnieszka Wieszczek
|
Zapasy
|
|
|
Mirosław Więckowski
|
Saneczkarstwo
|
Sapporo – 1972
Innsbruck – 1976
|
|
Ryszard Witke
|
Skoki narciarskie
|
Innsbruck – 1964
Grenoble – 1968
|
|
Wiesław Wilkiewicz
|
Boks
|
|
|
Halina Wojno /Aszkiełowicz/
|
Siatkówka
|
Meksyk – 1968
|
Brązowy Medal
|
Jan Kazimierz Wojtas
|
Biathlon
|
Albertville – 1992
Lillehammer – 1994
|
|
Dariusz Wolny
|
Pływanie – 400m. zmiennym
|
Moskwa – 1980
|
|
Urszula Włodarczyk
|
LA – 7 bój
|
Barcelona – 1992
Atlanta – 1996
Sydney – 2000
|
VIII – miejsce
IV – miejsce
IV – miejsce
|
Maja Włoszczowska
|
Kolarstwo górskie
|
|
|
Zdzisław Wrona
|
Kolarstwo
|
Seul – 1988
|
|
Jan Zakrzewski
|
LA – 3000m. z przeszkodami
|
Ateny – 2004
|
|
Michał Zalewski
|
Bobsleje
|
Turyn – 2006
|
|
Dorota Załęczyna
|
Hokej na trawie
|
Moskwa – 1980
|
|
Józef Zapędzki
|
Strzelectwo – pistolet szybko
|
Tokio – 1964
Meksyk – 1968
Monachium – 1972
Montreal – 1976
Moskwa – 1980
|
XV – miejsce
Złoty Medal
Złoty Medal
45. – miejsce
XIV-XV – miejsce
|
Janusz Zarenkiewicz
|
Boks – superciężka
|
Seul – 1988
|
Brązowy Medal
|
Waldemar Zausz
|
Judo
|
Montreal – 1976
|
|
Dariusz Zelig
|
Koszykówka
|
Moskwa – 1980
|
VII – miejsce
|
Bogusław Zychowicz
|
Pływanie – 100m. motylkiem
|
Moskwa – 1980
|
|
Katarzyna Żakowicz
|
Pchnięcie kulą
|
Sydney – 2000
|
|
Zbigniew Żarnowiecki
|
Wioślarstwo
|
Helsinki – 1952
|
V – miejsce
|
Władysław Żmuda
|
Piłka nozna
|
Montreal – 1976
|
Srebrny Medal
|
Włodzimierz Żróbik
|
Bobsleje
|
Cortina – 1956
|
|
Ireneusz Żurawicz
|
Bobsleje
|
Turyn – 2006
|
|
Andrzej Żyła
|
Saneczkarstwo – dwójki
|
Innsbruck – 1976
|
X – miejsce
|
Tomasz Żyła
|
Bobsleje – czwórki
|
Nagano – 1998
Salt Lake City – 2002
|
XXII – miejsce
|